Хіміки винайшли матеріал для висмоктування кисню з повітря

               Хіміки з Данії та Австралії синтезували кристалічні матеріали, які здатні вбирати кисень з повітря.
 Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Chemical Science, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Університету Південної Данії. За словами вчених, однієї ложки речовини, створеної ними, досить для сорбції майже всього кисню в невеликій кімнаті. Матеріал здатний засвоювати концентрації кисню, в 160 разів більшу, ніж в навколишньому повітрі.
Речовина являє собою координаційну сполуку - кристалічну сіль, здатну до хемосорбції молекулярного кисню. ЇЇ основним компонентом є кобальт, зв'язаний в спеціальну металоорганічну молекулу. Вивільнення кисню здійснюється при нагріванням матеріалу або натисканням на нього, а також  при дії світла.  Процес, за словами вчених, можна повторювати кілька разів.
Швидкість поглинання і виділення кисню матеріалом залежить від тиску навколишнього середовища і концентрації кисню в ній. Залежно від цих параметрів сорбція може тривати від секунди до декількох днів. При поглинанні кисню новий кристал набуває чорного кольору, при його вивільненні він повертається до свого первісного забарвлення - рожевого.
Дослідники припускають, що нова речовина може бути використана  там, де необхідні великі об’єми  кисню. Наприклад, в медицині для забезпечення пацієнтів киснем або для паливних елементів автомобілів. У майбутньому, за словами вчених, можна поєднати переваги їх винаходу і установок з розщеплення води, в результаті чого буде можливим отримання водню і його спалювання в кисні.


Немає коментарів:

Дописати коментар